google دفاع از حجاب ادبیات عقلانی می خواهد | حجاب برتر
Find Me Here
۲۲ بهمن

دفاع از حجاب ادبیات عقلانی می خواهد

مجموعه: متن

حجت الاسلام پناهیان درمورد نحوه دفاع از حجاب می گوید…

پناهیان درمورد نحوه دفاع از حجاب با ادبیاتی عقلانی

شما امروزه از حجاب می توانید بسیار عقلانی دفاع کنید، از تفکیک جنسیت از محیط هایی که لازم نیست اختلاط باشد می توانید کاملا به روش تجربی برای تقویت غرائز جنسی و لذت بردن از زندگی دفاع کنید. اختلاط بی جا لذت بردن از زندگی را مخدوش می کند، این اختلاط لذت بردن من را افزایش نمی دهد که من بخواهم به خاطر دستور خدا از بعضی لذت ها چشم پوشی کنم و منت سر خداوند بگذارم که به خاطر خدا از دنیا چشم پوشی کردم این غلط است و تو با این کار به نفع خود عمل کرده اید.

پناهیان با تاکید به این نکته که ما امروز یک جهان مخاطب در مقابل خود داریم از دانشجویان خواست تا به سرعت در اوقات فراغت خود زبان انگلیسی را یاد بگیرند و در مقام گفت و گو به گونه ای باشند که با گویش های عامیانه حتی جوانان کم سواد غربی را تحت تاثیر قرار دهند.

پناهیان از دانشجویان خواست که ۴ مطلب را به جوانان غرب یاد بدهد و بگوید شما هدفتان از زندگی چیست؟ هر هدفی که دارید، اسلام آن را تامین می کند و این ادبیات قرآنی ما است که هر کار خوبی که بکنید برای خود کرده اید و فایده آن به خودتان می رسد و با گناه به خودتان ضربه می زنید.

وی با تاکید بر این که آرمان های ما واقعی هستند گفت: تاریخ انقلاب ما مشهور از ادبیات دینی، آرمانی و انقلابی است ما به آرمان هایمان عشق می ورزیم ولی آرمان های ما خیلی واقعی هستند، هرکسی که آرمان گرا است، واقع بین ترین فرد می شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به حضور خود در جمع ضد انقلاب، به سوال آن ها مبنی بر حجاب اجباری این گونه پاسخ می دهد: ما حجاب را به خاطر ارزش های خودمان نیست که اجباری کردیم. دین ما آن قدر که به نماز و ولایت اهمیت می دهد به حجاب اهمیت نمی دهد. مشکل حجاب به خاطر همین حرف هایی است که خود شما می زنید و سعی می کنید به همه عالم یاد بدید. به خاطر آزادی است.

آزادی عملی و آزادی روحی و فکری دو نوع آزادی است که پناهیان به تبیین آن ها پرداخت. آزادی عملی به این معنا است که اجازه دهیم آدمی آن چه را فکر کرده و تشخیص داده، عمل کند. آزادی روحی یعنی این که اجازه بدهند انسان آزاد بیاندیشد. آزاد علاقه مند شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که در غرب چیزی به نام آزادی روانی وجود ندارد افزود: همه علاقه ها به انسان ها تحمیل می شود. و اگر از حجاب هم گفته می شود برای این است که یک سلسله احساساتی را زنان به مردان تحمیل نکنند. اجازه انتخاب به آن ها بدهند. محیطی که گرایش های انسان را خارج از اختیار و اگاهی انسان تحت تاثیر قرار بدهد. یک طنزپرداز مشهوری بعد صحبت من تیکه انداخت که این آزادی روانی است یا آزادی روانی هاست.

در آن جمع هیچ کس نخندید. چون همه به این فکر می کردند که ما واقعا در غرب آزادی روانی نداریم. فیلم ها و تبلیغات رسانه ها آزادی روانی را سلب می کنند. به ما می گویند که آزاد هستید که بر اساس علاقه خود رفتار کنید ولی این ازادی را نمی دهند که بر اساس علاقه عمل کنید. علاقه ها را به انسان تحمیل می کنند. در جلسه ای که اول جلسه فقط توهین بود و تا یک کلمه از مقدسات می گفتم بدترین اعتراض را می کردند. آخر جلسه گفتم روزی ما با ولایت به غرب آزادی خواهیم داد. و احدی از این حرف عکس العمل منفی نشان داد.

این استاد حوزه و دانشگاه از دانشجویان خواست که به بخش های دیگر جهان اندیشه و تفکر هم بپردازند و با همه توان از دین دفاع کنند.

۳ دیدگاه
  • با فرهنگی که در غرب می تواند در اثر تحمیل تبلیغات باشد باور دارم . ولی اجبار به حجاب را مخالفم زیرا بسیاری اعتراض بر انگیخته هیچ کس پاسخگوی منطقی نیست حتی از خود استاد پناهیان هم پاسخ قانع کننده نشنیده ام . پاسخ ها اشاره دارند که حکم قرانی است .در صورتی که سیره نبوی حکایت از اجباری نبودن حجاب در آن زمان دارد . یا بعضی توضیح می دهند که بی حجابی پایمال کردن حق عمومی است اگر این گفته را قبول کنیم سیمای اسلامی به دلیل آورده بی حجاب ها به منازل مردم اولین پایمال کننده حق عمومی می شود درست این است که هر بی حجابی تحریک کننده نیست بی حجاب در عین حال می تواند پوشش وزین داشته باشد می گویند قانون است ولی قانون باید پذیرش داشته باشد اگر قانون گذار پاسخ اقناع کننده به اعتراض مردم نداشته باشد لزوما قانونش را باید اصلاح کند . به جای اجبار حجاب بهترین کار باز کردن ابعاد آثار مفید حجاب در جنبه های ختلف زندگی مردم است .

  • بله همین طوره درسته در غرب ادم هاش خصلت های خوب و بد دارند ولی ولی خانواده هایشان در ارتباط هایی که دختر و پسرشان با جنس های مخالفشان دارند و بعضی با همجنس خود ( بهشون میگن مریض) خیلی عادی برخورد میکنند.
    و همین عادی بودن کار دست شون داده.

افزودن ديدگاه