google حجاب بی عفاف | حجاب برتر
Find Me Here
۲۰ دی

حجاب بی عفاف

مجموعه: متن

زنان جهنمی در کالبد و لباس زنان بهشتی

حجاب بی عفاف

با توجه به اینکه طی دهه اخیر با امور عجیب غریب زیادی سر و کله میزنیم خیلی از امور، که نه تنها از نظر شرع قبیح است ، بلکه از نظر عرف هم امری انحطاط آور برای جامعه محسوب میشد، اینک افراد زیادی به آن عشق می ورزند..یکی از این امور آرایش است.

در اسلام برای آرایش زن مکان و زمان مشخص و تعیین شده ای وجود دارد .ولی با کمی دقت در کوچه و بازار و حتی در میان نزدیک ترین افراد به ما، آرایش در محضر نامحرمان ،یک امر کاملا عادی و جا افتاده شده است. تا جایی که ،به جای اینکه همه دست در دست هم دهند تا این معضل اجتماعی را حل کنند بسیاری از افراد محجبه، خود، بدان گرفتار شده اند!

آیا معنای عفاف و حیا تنها در پوشاندن موی سر خلاصه میشود؟

روی صحبت ما با خانم هایی است که با کمال تعجب و تاسف در حین حفظ حجاب به آرایش می پردازند!! و وقتی از آنها می پرسیم علت آرایش شما در حین حفظ حجاب چیست دلایلی می آورند که بوی نفس اماره می دهد، دلایلی چون، می خواهیم در جامعه پررنگ شویم، چون خانواده ما سنتی است و با برداشتن حجاب ما موافق نیست، چون هرکاری می کنیم غیرتمان اجازه نمی دهد چادر را برداریم و از طرفی دوست داریم همه بفهمند ما هم زیبا هستیم و …

آری می دانند، بسیاری ازخانم ها که نمی توانند با حجاب خداحافظی کنند سعی در برداشت شخصی از معنای آن داشته و با ترس از اینکه امل نامیده شوند این حرام الهی (آرایش در برابر نامحرمان) را بر خود حلال دانسته و در ضمن محجبه بودن (اعم از پوشاندن کل بدن، باستثناء وجه و کفین) سعی در نمایش خود و جلوه دادن چهره خویش در جامعه داشته و هیچ عذابی هم به وجدان خود راه نمی دهند.

بدون آنکه ذره ای فکر کنند که آیا حق دارند جلوه چادر را با آرایش از بین ببرند؟ آیا معنای عفاف و حیا تنها در پوشاندن موی سر خلاصه می شود؟ آیا مردم در مورد آنها همان فکری را می کنند که درباره ی هر فرد چادری بدون آرایش می کنند؟ آیا اصلا وجدان آنها این امر را قبول می کند که برای سلیقه شخصی خود قبح این حرام الهی را از بین ببرند؟ و باعث شوند نسل های آتی برداشت غلطی از این نهی الهی(عدم آرایش در مقابل نامحرم) پیدا کنند و حجاب معنایی غیر آنچه مد نظر اسلام است پیدا کند؟

باید گفت ،هیچ امری از قبیل مد گرایی،ترویج فرهنگ های غلط ،باور های شخصی و….. نمی تواند باعث ملغی یا منسوخ شدن حکم خداوند، یا حلال شدن حرامی شود. و با هیچ ترفندی نمی توان آیه «ولا تبرجن تبرج الجاهلیت الاولی» را به امری دیگر تفسیر کرد. چرا که این آیه بدون نیاز به تفسیر و مشخصا اعلام می دارد که آرایش کردن و خودنمایی امری است که انسان ها را به زمان نادانی و جاهلیت و بی دینی می کشاند و می خواهد بگوید ای زنانی که خود را برای نامحرم می آرایید بدانید زنان امل زمان جاهلیت هیچ ارزشی برای خود قائل نبوده و در آن زمان تنها استفاده از زیبایی ظاهری و نگاه جنسیتی به زن لحاظ می شده است.

زنان امل زمان جاهلیت هیچ ارزشی برای خود قائل نبوده و در آن زمان تنها استفاده از زیبایی ظاهری و نگاه جنسیتی به زن لحاظ می شده است.

به جرأت می توان گفت، این عمل آنها نه تنها دست کمی از بی حجابی ندارد بلکه گناهی بالاتر از این امر برای آنها مکتوب خواهد شد! چرا که نه تنها زیبایی خود را برای نامحرم جلوه گر می کنند، بلکه قبح آرایش در برابر نامحرم که امری مذمت شده نزد پروردگار است را از بین برده و باعث ترویج بیش از پیش آن خواهند شد.

۱۰ دیدگاه
 • سلام
  شما رو به این وب محبوبم معرفی کردم لینکتون بکنن
  http://ajul.blogfa.com
  توصیه میکنم باهاشون در ارتباط باشید دغدغه های مشترکی دارید
  التماس دعا

 • زنان امل نیستند لطفا درست حرف بزنید . پس مردان هم امل اند که ریش هایشان را میزنند .
  اینقدر اسلام داره مارو بی شخصیت نشون میده بعد زنان همین طور سکوت میکنند .
  خداوند گفته در زمان جاهلیت . زمانی که قران نزول نشده بود و مردم اگاهی نداشتند

 • خداوند نگفته ارایش نکنید . اگه لازم بود میگفت .
  وهمین طور مثل حجاب موقع نماز .
  خدایا خوب شد قانون رو دست مردم ندادی وگرنه باید میرفتیم ما زنان بمیریم

 • دقت کردین همه ی حق ها مال مرد هست ؟ واقعا چرا ؟
  حق طلاق
  بچه
  تمکین
  ازادی
  اجازه گرفتن
  ارث
  صیغه
  چند همسری
  نداشتن رحم
  سیکل

  ولی زن چی ؟
  مهریه
  نفقه
  شیربهاء
  مسکن
  داشتن ارامش
  کار نکردن در خانه ( ولی ما زنان کار میکنیم , ولی نباید بکنیم چون وظیفه ی ما نیست )
  پوشاک
  غذا

  حالا ببینینید واقعا به زنان ظلم شده یا نه؟

  در ضمن کجای قران نوشته زن هنگام خروج از خانه باید اجازه بگیره ؟

 • زنان با یک بی حجابی دیگه جهنمی میشن ؟ خدا گفته اگه کوتاهی سر زد توبه کنند , یعنی چی ؟ یعنی بخشیده میشن .
  حالا پسران چی , از روی اینکه حجاب ندارند و همه دخترارو به گناه می اندازند فکر میکنند بهشتی اند ههه زکی خیال باطل

 • خداوند عزیزم در کتابش فرموده است که زنان دامان خویش را حفظ کنند از گناه و مردان نیز همچنین
  لطفا در مورد چیزی که به ان علم ندارید انتقاد نکنید.

افزودن ديدگاه