google معماری بی حجاب | حجاب برتر
Find Me Here
۲۸ آبان

معماری بی حجاب

مجموعه: فیلم

سخنرانی دکتر حسن عباسی پیرامون نقش حکومت و معماری در ایجاد بی حیایی در جامعه و بی حجابی

کسی که می آید و فضای آزاد جنسی را ایجاد می کند، حکومت است. بعضی ها می گویند که متعه، فحشای اسلامی است و از طرفی می گویند کسانی که همسر دارند به دنبال آن می روند یعنی کسانی که نیازی ندارند و این را برای این می گویند که فضای آزاد جنسی را بیشتر کنند و این احکام اسلامی را زیرسوال ببرند. از طرفی دولت هم با گشت ارشاد می خواهد این مسئله را جبران و خنثی کند. سن ازدواج را برده اید بالا، سربازی به زور می گذارید، امکان اینکه پسران و دختران در سنین پایین ازدواج کنند هم می دانید که فراهم است اما القا می کنید که مشکلاتی دارد بعد هم می گویید روابط آزاد جنسی نباشد.  اکنون شما دارید دو گونه پیام القا می کنید، از یک طرف مانع ازدواج معمول و اسلامی می شوید و از طرفی می خواهید با زور از روابط باز جلوگیری کنید.

وقتی که این اتفاقات می افتد، پیامی که از قدرت می آید، پیامی متناقض است. همه کاندیدها می گویند کار ما نبود. کسی هم که می آید، سیاست جلوگیری از ازدواج آسان را دنبال می کند و اصرار دارد که سربازی را القا کند و مسئله تحصیل برای پسران را. همه دنبال این هستند که ارقام بیشتری را فتح کنند و بگویند بله ما کار کرده ایم در این زمینه و کار علمی کرده ایم.

در مسکن مهر، یک خانه ۶۰ متری می دهند که آشپزخانه اوپنی دارد. پدر و مادر و فرزندان حریم خاصی وجود ندارد. فضای رابطه جنسی زن و شوهر بسیار محدود است. سالن هم هست، در را باز که می کنی، همه همدیگر را می بینند. شیشه های قدی می زنند که میزان نور بیشتری را استفاده می کنند. داخل خانه مردم بی حجاب هستند و این شیشه قدی مانعی برای دیدن دیگران نیست. وقتی در داخل خانه این فضای بی حیایی وجود دارد و این معماری بی حجاب است، آیا دین داران فشار آوردند که این کار را نکنند؟

همه اش می گویند مردم! مراقب برق و گاز باشید. به جای اینکه بیایند انیمیشن بسازند که مردم در خانه حیا داشته باشید و مانع دیدن مردم بیرون باشید. مثلا همین بالکن داشتن. زن برای یک بار می آید لباس پهن کند، بار دوم می آید، بار سوم می آید اما برای بار چهارم سریع می آید و می رود و میان او و نامحرم پوششی نیست.

شما باید همه اینها را اصلاح کنید بعد بیایید با چماق جلوگیری کنید. بیایید درست کنید. اینجا آن کسی که بد است پلیس است و آن کسی که خوب است کاندید است. همه شان فکر می کنند کارشان درست است بعد می آیند کار با چماق و پلیس را آغاز می کنند درحالی که در مرحله قبلی هستیم اما مرحله بعدی را داریم اجرا می کنیم.

اینها به قول فوکو، نیاز به گفتمان سازی دارد. مبادا نیروی پلیس را بگذاریم وسط و بگوییم که شما مسئول امنیت اخلاقی جامعه اید و ما، مدیران فرهنگی راست راست راه می رویم و تقصیر را به گردن شما می اندازیم.

Video: معماری بی حجاب

سخنرانی دکتر حسن عباسی پیرامون نقش حکومت و معماری در ایجاد بی حیایی در جامعه و بی حجابی
۱۴ دیدگاه
 • پس حجاب اقایان چی ؟همین طور راحت ولشون کردید دختران را تحریک کنند ؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدید

  • امید وطن دوست

   آقایان هم اشتباه می کنند اگر با وضعیت پوشش و رفت و آمدشان دیگران را تحریک می کنند. تنها این طور نیست که فقط دختران وظیفه داشته باشند ولی این نکته هست که هردوی این جنس بشر باید مراعات کنند.

 • اگه به پسرا هم بگید حجاب داشته باشند دخترا هم خودبه خود درست میشن , نه اینکه یک طرفه به سوی قاضی برید. امتحان کنید

 • خدایاا چرا مردم اینقدر قلب هاشون قساوت پیدا کرده !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • چرا زنان حجاب را دوست ندارند ؟ چرا چرا هایی که ایجاد میشه برای اینه که حجاب را درست تعلیم نداده اید , با خشونت و پلیس و اجبار , بیایید حجاب را که تبلیغ میکنیم برای اقایان هم تبلیغ کنیم که با وضع هایی که واقعا زشته میایند در جامعه یکم به خودشان بیایند . اگر حجاب دو سویه باشه جامعه هم اصلاح میشه .
  مثل سیگار که روش عواقب ان را نوشته اند ولی سیگار هم میفروشند خب معلومه دیگه طرف بازم میکشه , یا وارد نکنید یا اگرم وارد میکنید عواقب ان را ننویسید چون هیچ فایده ای نداره . قبول دارید یا نه ؟

  • امید وطن دوست

   صد درصد قبول داریم و اصلا این وب سایت به همین خاطر راه اندازی شده است. اگر شما ما را در این زمینه یاری کنید که خیلی خوشحال هم می شویم.

 • من خودم وقتی میبینم پسری لباس هایی میپوشه مثل شلوار جذب و لباس های استین کوتاه خب منم حجابم رو رعایت نمیکنم . این واقعیت داره . خدایا کمکم کن چون فقط تویی که مهربونی با پیامبران .

  • با سلام خدمت شما
   دقیقا مشکل ما هم همینه که به خاطر دیگران خودمون رو تو چاه میندازیم هر کسی اول نسبت به اعمال خودش مسئولهو بعد اصلاح دیگران حالا اگه دیگری خودکشی میکنه دلیلی نداره که ما هم بگیم چون مد شده خود کشی کنیم،البته مشکل بعدی حجاب اینه که حجاب یک مسئله اجتماعیه ولی برا ما شخصی تعریف شده،مثل قبلا ها که به سیگاری ها نمی شد هشدار داد میگفتند بدن خودمه میخوام نابودش کنم و توی اماکن عمومی هم میکشیدن البته الان هم هست اما خیلی بهتر شده،امید وارم که همه به یه درک مشترک و پیامد های این بسکویت قبل غذا پی ببرن،اگه مرد و زن قبل از غذابسکویت خوشمزه بخورن دیگه غذا نمیخوان و اشتهاشون کم میشه….

 • بله که یاری میکنیم . ولی اگه میشه مطالب تون رو با سند بیارید ممنون میشیم چون جوون ها به دلیل نیاز دارند .

 • سلام
  یک سوال اگه کسی شرایط زن گرفتن رو نداشته باشه یا اصلا مورد خوب که برای یک عمر زندگی مشترک خوب باشه پیدا نکرده باشه باید چی کار کنه و نیاز میل جنسی و روحی داشته باشه؟
  ممنون

  • امید وطن دوست

   سلام
   معمولا دو راه رو پیش پا می گذارند:
   اول ازدواج موقت هستش
   دوم براساس روایات و آیات قرآن تقوا پیشه کردن و کنترل نفس با اعمالی مانند روزه و توکل به خداست
   مسئله بعدی اینکه هرگاه ذهن، شما را به عمل خلافی وسوسه کرد، این را به ذهن بیاورید که اگر به آن خلاف تن ندهید شیرینی ایمان به شما چشانده خواهدشد(البته این وعده معصومین است) و از نتایج آن بدانید که آن زن که بتوانید تا پایان عمر زندگی کنید در روندش تسریع خواهدشد
   مسئله بعدی این که تلاش کنید تا بتوانید مورد مناسبی را پیدا کنید، مسلما اگر چندین سال صبر کنید شاید هیچ موردی برایتان پیدا نشود.

افزودن ديدگاه