google امام خمینی و حجاب | حجاب برتر
Find Me Here
۱۶ آبان

امام خمینی و حجاب

مجموعه: متن

در اینجا به دیدگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) در مورد حجاب و پوشش اسلامی می پردازیم.

امام خمینی و حجاب

امام خمینی و حجاب

در زمان رضا خان که شاید اکثر شما یادتان باشد، ما شاهد چه صحنه ها بودیم. در همین قم ونسبت به بانوان محترم این قم و در همه شهرها نسبت به بانوان محترم شهرها. این به تبع از کسانی که تعلیم به او می دادند به اسم کشف حجاب، هتک حرمت اسلام، هتک حرمت مؤمنین، هتک حرمت بانوان ما را چقدر کرد و مأمورهای او با خانم ها و با مخدرات ما چکار کردند، چه سلوک کردند، چقدر پاره کردند چادرهای آنها را، چقدر به یغما بردند

۱٫ چادرها و روسری های آنها را، ما شاهد اینها بودیم و شماها هم این پسر بودید که به اسم تمدن بزرگ بااین مملکت چه کرد
۲٫  مگر می شود که یک نفر مسلمان باشد و با کشف حجاب مبتذل موافق باشد
۳٫  تجربه فعالیتهای ضد رژیم شاه، نشان داده است که زنان بیش از پیش آزادی خود را در پوششی که اسلام می گوید یافته اند
۴٫  زنان در انتخاب فعالیت و سرنوشت و همچنین پوشش خود با رعایت موازینی آزادند و تجربه کنونی فعالیت های ضد رژیم شاه نشان داده است که زنان بیش از پیش آزادی خود را در پوششی که اسلام می گوید یافته اند
ـ حجاب به معنای متداول میان ما که اسمش حجاب اسلامی است با آزادی مخالفتی ندارد. اسلام با آنچه خلاف عفت است مخالفت دارد و ما آنان را دعوت می کنیم که به حجاب اسلامی رو آورند. و زنان شجاع ما دیگر از بلاهایی
۵٫ که غرب به عنوان تمدن به سرشان آورده است به ستوه آمده اند و به اسلام پناهنده شده اند.
۶٫ ـ در اسلام زن باید حجاب داشته باشد ولی لازم نیست که چادر باشد بلکه زن می تواند هر لباسی را که حجابش به وجود آورد اختیار کند.
۷٫  آن ارزشی که امروز در کشورهای اسلامی و خصوصا در کشور ایران پیدا شده است این است که در رژیم سابق شأن و مرتبت عبارت از آرایش مهوع و لباس های کذا و منزلگاهای کذا بود و امروز ارزش، ارزش انسانی است، ارزش اخلاقی است، ارزش انسانی است که به واسطه همین تحول در قشر بانوان، دیگر آنهایی که با آرایش های فاسد و لباس های فاخر می خواستند فخر فروشی کنند در بین جامعه نسوان ما محکومند و خجالت زده اند. آن روز بانوان اسلامی ما خجلت می کشیدند که با لباس اسلامی و لباسی که دراو مراعات شده باشد، طبقات ضعیف هم اگر این کار را می کردند، خجالت می کشیدند در بین قشرهای فاسد مرفه بروند. امروز امر بعکس است و یکی از این اشخاصی که دارای آن طور کارهای فاسد و آرایش فاسد و خودنمایی های مفسد بودند آنها احساس شرم می کنند در بین شما.
ـ احتمالاً قضیه مبارزه با حجاب زنان مسلمان در فضای آموزشی، حرکتی انحرافی برای کمرنگ کردن جلوه عظیم دفاع جهان اسلام از رسول اکرم صلی الله علیه و آله می باشد.
۸٫ گرچه خود این واقعه هم از دردهایی است که ملت های اسلامی گرفتار آن شده اند که چگونه در دنیای به اصطلاح آزاد، الزام زنان و دختران مسلمان به رفع حجاب عین دموکراسی است و فقط ما که گفته ایم کسی که به پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله توهین کنند و اجماع فقهاء مسلمین فتوا به اعدام آن می دهند، خلاف آزادی است! راستی چرا دنیا در برابر کسی که اجازه ندهد تا دختران مسلمان به دلخواه خود با پوشش اسلامی در دانشگاه ها درس بخوانند یا تدریس کنند، ساکت نشسته است؟ جز این است که تفسیر و تأویل آزادی و استفاده از آن در اختیار کسانی است که با اساس آزادی مقدس مخالفند؟ امروز خداوند ما را مسئول کرده است، نباید غفلت نمود. امروز با جمود و سکون و سکوت باید مبارزه کرد و شور و حال حرکت انقلاب را پابرجا داشت.
۹٫ ـ اسلام مراعات بانوان را در تمام جهت بیش از هر کس نموده و احترام به حیثیت اجتماعی و اخلاقی آنها موجب شده است که از این نحو اختلاط مخالف با عفت وتقوای زن جلوگیری کند، نه آنکه خدای نخواسته آنان را مانند محجورترین و محکومین قرار داده.

۱ـ صحیفه نور، ج ۵٫
۲ـ همان، ج ۲٫
۳ـ همان، ج ۴٫
۴ـ از مصاحبه امام خمینى با خانم الیزابت تارگود ـ صحیفه نور ـ جلد ۲ ـ ص ۲۵۹٫
۵ـ از مصاحبه خبرنگاران رادیو مونت کارلو، صحیفه نور، ج ۲۲، ص ۱۶۱٫
۶ـ مصاحبه امام خمینى با دکتر جیم کوکلررفت ـ صحیفه نور ـ جلد ۴ ـ ص ۱۰۳٫
۷ـ از بیانات امام خمینى در جمع بانوان قم ـ صحیفه نور ـ جلد ۱۴ ـ ص ۱۳۱٫
۸ـ از پیام امام خمینى به مهاجرین جنگ تحمیلى به مناسبت نیمه شعبان، صحیفه نور، ج ۲۱، صفحه ۱۰۹٫
۹ـ صحیفه نور، شماره یک، اسفند ۴۱٫

۸ دیدگاه
 • حجاب مبتذل صحیح نیست ولی در حدی باشد که تحریک امیز نباشد به نظر من درست است .

  • اگه می خواهی بدونی چه نوع پوششی تحریک آمیز نیست باید از یک پسر مجرد بیست و سه یا چهار ساله ی مجرد، ترجیحا سید بپرسی، حاج خانوم.

  • بله اصلا ملاک صحیح بودن حجاب هم همینه در لینک زیر مطلب چند پوستر برای حجاب اون پوستری که نوشته مشکل حجابم چیه کاملا حدود تحریک امیز بودن یا نبودن حجاب را مشخص کرده است و حدود ان را تعیین کرده
   imansalmani12.blog.ir

 • حتما جواب بدید که منتظرم .
  رهبر عزیزمون گفتن چادر بهتره ولی ایا گفتن مانتو حرام است ؟
  یک مومن تو کوچه مون هست دختره چادری و رو گرفته طوری که فقط چشم هاش فقط دیده میشه , بعد پسرشون با بلوز مردانه چسب و شلوار چسب .
  ادم اینارو میبینه از این افرادم بدش میاد .

 • برای سلامتی رهبرمون ۳ تا صلوات بفرستید .
  ازتون خواهش میکنم به رسانه و هرکسی بگن به رهبرمون که در مورد حجاب اقایون هم حرف بزنن و دخترارو تحریک نکنن . ممنون
  من وقتی حرفای رهبرمون رو میشنوم کلی ذوق میکنم چون حرفاشون از روی منطق هست

 • راستی راستی برای شادی روح امام خمینی مونم صلوات بفرستین . روحش شاد
  کاش از این مردان زیاد بود مثل رهبرمون و امام مون .
  خدایا رهبرمون رو سالم نگه دار و بزار ۲۰۰ ساله بشه , اخه من خیلی دوسشون دارم .

افزودن ديدگاه