google چادر ، حجاب مردان است ! | حجاب برتر
Find Me Here
۱۲ فروردین

چادر ، حجاب مردان است !

مجموعه: متن

گاه در جامعه بعضی دختران گلایه دارند که چرا ما فقط باید باحیا باشیم و حجاب را رعایت کنیم؟ چرا مردان نباید حجاب داشته باشند؟

چادر حجاب مردان است

گاه در جامعه بعضی دختران گلایه دارند که چرا ما فقط باید باحیا باشیم و حجاب را رعایت کنیم؟ چرا مردان نباید حجاب داشته باشند؟ چرا بایدخود را محدود کنیم به خاطر چند مرد ؟اصلاً بگذارید راحت باشیم ! هر کس بخواهد نگاه می کند و هر کس نخواهد نگاه نمی کند…. .

دختران حق دارند! باید مردان نیز حرمت و احترام خود را حفط کنند و جایگاه زنان را تنها برای امیال خود و لذت زودگذر خویش ، پایین نیاورند ! شایسته است ، مردان حیا و عفت داشته باشند و زنان را به کالای جنسی تبدیل نکنند بلکه وجود و استعداد زنان را ارج نهند و زندگی شان را با آنها ، نرم و لطیف و پر از احساس کنند . مردان و زنان ، دختران و پسران باید آگاه باشند که تنها در سایه ی ازدواج است که به آرامش می رسند. آن موقع است که هر نگاهشان به هم تنها به خاطر لذت نیست ، بلکه در عمق آن نگاه ، علاقه، محبت، انسانیت و فداکاری نهفته است .

بگذارید این موضوع را به دوستی های دختر و پسر پیوند زنیم و سپس دوباره به بحث حجاب برگردیم . روزی با یکی از دوستانم که سابقه ی چنین دوستی هایی داشت ، سخن می گفتم . او به آن دختر علاقه داشت اما نمی دانست که این ابراز علاقه ، باید در چه مسیری به مقصد برسد چرا که هیجانات و احساسات دوران نوجوانی و جوانی در دختران و پسران بالاست و این هیجانات هم ناشی از احساساتی است که خداوند در وجود انسان ها قرار داده است. اما اگر این هیجانات در مسیر درستی قرار نگیرد ، باعث سوء استفاده ها و ناراحتی هایی در آینده خواهد شد .

من از دوستم و همچنین فردی دیگر با همین مشخصات ( در خوابگاه دانشجویی ) پرسیدم :

شما که این قدر دَم از عشق و عاشقی می زنی و با او دوست شده ای ، آیا حاضری جان خود را فدای او کنی؟!

جواب هر دو منفی بود! چرا که ایشان، تنها به فکر لذت زودگذری بودند تا عطش خود را به خیال خود سیراب کنند!

اما عقل و دین ، راه حل بهتری دارند . عقل و دین می گویند ازدواج کن ، محرم شو ، با تمام خوشی ها و ناراحتی های معشوق ات بساز ! نه آنکه تنها به فکر لذت خود باشی ! سلیقه داشته باش و خود را فدای همسرت کن ! به او همیشه وفادار بمان و به هیچ کس دیگری هم فکر نکن !

حال برگردیم به موضوع حجاب . حجاب زنان ، چادر زنان ، پوشش زنان ، گرچه تنها وظیفه ی آنها نیست ، یعنی آقایان هم وظیفه دارند تا شأن خانم ها را نگاه دارند ، اما چون زنان و دختران همواره مورد محبت و عشق دیگران واقع می شوند ، باید بهتر و بیشتر ، منزلت و جایگاه زن بودن خویش را ارج نهند .

حجاب و پوشش آنها ، باعث می شود فضای فکری مردان ، به عمق وجود آنها و خود آنها متمرکز شود ، نه به تن و اندام آنها ! این حجاب است که فضای فکری مردان را پاک و خالص می کند و باعث می شود که آنها تنها به تن زنان توجه نکنند و اصالت را به تن آنها ندهند بلکه خود آنها را ( خود درونی شان) را محترم شمارند !

اگر زنان عفت ، سنگینی و وقار خود را حفظ کنند ، تنها برای خود حجاب نیستند بلکه برای مردان هم حجاب آرامش و وقار اند. این زنان اند که بار اصلی حیا و عفت را به دوش دارند نه مردان . گرچه مردان هم وظائفی بر عهده دارند اما به اندازه ی زنان نیست .

سوره مبارکه احزاب آیه ۵۹ :

اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلباب ها [= روسرى ‏هاى بلندِ] خود را بر خویش فروافکنند، این کار براى اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است؛ (و اگر تاکنون خطا و کوتاهى از آنها سر زده توبه کنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است .

به همین خاطر است که در احادیث ، از ده جزء حیا و شرم ، نُه جزء آن به زنان اختصاص دارد :

اَلحَیاءُ عَشَرَهُ أَجزاءٍ تِسعَهٌ فِى النِّساءِ و َواحِدٌ فِى الرِّجالِ؛

حیا ده جز دارد، نه جزء آن در زنان است و یک جزء در مردان. من لایحضر ج۳ ، ص۴۶۸

رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمود:…زن در نزد نامحرمان، باید چهار لباس داشته باشد: پیراهن، روسری یا مقنعه ، چادر وشلوار. تفسیر نور الثقلین، ج ۳، ص ۶۲۴

امام علی علیه السّلام فرمود: زکات زیبایی، عفت و پاکدامنی است. تصنیف غررالحکم

همچنین فرود : میوه ی عفت و پاکدامنی، محفوظ ماندن از گناه می باشد. تصنیف غرر الحکم

(۱) = در شهر قم ، عده ای مغازه دار ، اطلاعیه زده اند که به افراد بی حجاب ، جنس نمی فروشند. این درحالی است که در تهران ، به افراد با حجاب گل داده می شود. به نظر می رسد ، راه حل دوم بهتر باشد. به مغازه داران قم پیشنهاد می شود که بسته ای فرهنگی و جذاب در مورد حجاب تهیه کنند و به مشتریان بی حجاب تقدیم کنند!

ارسال شده توسط یکی از کاربران وب سایت به نام «حسین»

۱۲ دیدگاه
 • سلام علیکم
  خیلی عالی بود
  خدا خیر کثیر عنایت فرماید.
  یا حق

 • سلام. خسته نباشید .
  به دلیل تازه تاسیس بودن وبلاگ مذهبی و مهدوی گروه وبلاگ نویس امام زمان(عج).
  و در مقابل ارزشی بودن سایت شما در فضای مجازی از شما خواستاریم که لینک . لوگو مارو در صفحه اصلی سایت خود قرار بدید تا بازدید کنندگان شما با وبلاگ ما آقا امام زمان(عج) آشنا بشن.
  شما لینک شدید و لوگو شما در صفحه اصلی وبلاگ درج شد.
  لطفا بعد از درج لینک و لوگو ما به ما هم اطلاع بدید.
  کار برای امام زمان(ع) هست.لطفا نه نیارید.
  مولا علی (ع) یارتون،خدانگهدار.
  zohoor-313.blogfa.com
  کد لوگو ما :::

 • حجاب خوبه دیگه مردان هم مثل امام علی لباس بپوشن , مگه اون زمان مردان شلوار چسب و لباس چسب و یقه باز میپوشیدند؟
  اگه اون زمان اینطور لباس میپوشیدن قطعا خداوند ایه ای برای حجاب مردان نازل میکرد.
  الان دیگه یه جوون حجاب رو نمیپذیره چون در ایران همه چیز اجباریه .
  یعنی یه جوون هم دختر هم پسر حق انتخاب نداره.
  در مورد حدیث امام علی که گفتند ۹ جزء حیا مال زن هست باید بگم:
  حیا در این حدیث برای ۹ برابر بودن نیاز جنسی زن هست که با حجاب خود مانع بروز نیاز جنسی اش میشود .

  • باید بر این واقف باشید که فضای فکری مرد و زن متفاوت است. چیزی که یک مرد از دیدن آن احساس لذت جنسی می کند یک زن این گونه نیست شاید مثال آن هم یک تجربه است که وقتی یک زن یک زن کم پوشش را می بیند هیچ تهیج و تحریک درونی در او ایجاد نمی شود. پس تا اینجا اثبات می شود که حجاب مرد از زن باید متفاوت باشد.
   البته روایات فراوانی داریم که از پوشیدن لباس های خیلی کوتاه و تنگ و خیلی گشاد و بلند و کهنه و جالب توجه و … نهی می کند پس توصیات از جانب اسلام خللی ندارد ولی از این به بعد مقصر پیروان اسلام هستند.
   کسی که مبانی فکری و پایه های اعتقادی پابرجا و محکمی نداشته باشد باید اجبار بالای سرش باشد. آیه ای از قرآن که می فرماید لا اکراه فی الدین یعنی در صورتی که اصول اعتقادات شخص درست باشد بعد از آن دیگر پذیرش امور و تصمیم گیری در مواقع مختلف هیچ اجباری وجود ندارد. (دلیل ممانعت از دارا بودن ماهواره و … هم همین می باشد که مردمی که ایمان و عقیده ی محکم و مقیدی نمی باشند با چند حرف معاند و منحرف تا حدی از تقید او کاسته می شود) برای پوشش هم جوان ها بروند تحقیق کنند پژوهش کنند به دنبال معارف حقه باشند خود درک کنند که آیا باید نحوه ی پوشش ما را یک پلیس یا یک به اصطلاح منکراتی یا گشت ارشاد نشان دهد. بس است دیگر کورکورانه رفتن و تقلید نابجا و کلاغ وار

  • باسلام به خواهرم asma
   امام علی میگه حجاب ده جزءدارد: که نه جز ان مال زن ویک جزءان مال مرد.
   حرفت درسته که میگی فقط نباید زن حجاب داشته باشه .
   اما چون خداوند زنان رواز نعمت زیبای بیشتر از مرد بهرهمند ساخته پس بایددر حفظ حجاب بیشتر از مرد تلاش داشته باشد .درباره نیاز جنسی هم گفتی که:
   (حیا در این حدیث برای ۹ برابر بودن نیاز جنسی زن هست که با حجاب خود مانع بروز نیاز جنسی اش میشود)
   نیاز جنسی را هم زن دارد وهم مرد.زن بدلیل اینکه چیزی بیشتر نیاز های جنسی ان را به مردنزدیک میکندوبه خاطر نیاز جنسی میل دارد بخطر حیایی که دارد این موضوع را مخفی میکند.

  • نه برابر بودن حیا برای زن نشان دهنده ی این هست که مردها نه برار زنان از طریق نگاه تحریک میشن و این حیای بیشتری رو از طرف زنان میطلبه تا سلامت جامعه حفظ بشه
   بله پسرا حق ندارن اینطور لباس بپوشن و در روایات هم محدودیت هایی برای انان ذکر شده در کتاب مفاتیح الحیاه ایت الله جوادر املی در بخش پوشش به ان اشاره شده
   شما تا حدی حق انتخاب داری که به دیگران ضرر نرسونی که بی حجابی به پسرا و البته خود دختر ها نیز ضرر میرسونه

  • (پایین اشتباه دادم این نظر در پاسخ به اسما خانوم گله)
   ه برابر بودن حیا برای زن نشان دهنده ی این هست که مردها نه برار زنان از طریق نگاه تحریک میشن و این حیای بیشتری رو از طرف زنان میطلبه تا سلامت جامعه حفظ بشه
   بله پسرا حق ندارن اینطور لباس بپوشن و در روایات هم محدودیت هایی برای انان ذکر شده در کتاب مفاتیح الحیاه ایت الله جوادر املی در بخش پوشش به ان اشاره شده
   شما تا حدی حق انتخاب داری که به دیگران ضرر نرسونی که بی حجابی به پسرا و البته خود دختر ها نیز ضرر میرسونه

   منبع : چادر ، حجاب مردان است ! | حجاب برتر

  • نیاز جنسی هیچ یک از طرفین بیش از دیگری نیست چون اگر اینطور بود در رابطه جنسی همیشه یکی کم میاورد و این از حکمت خدا خارجه اما را های تحریکش فرق میکنه راه غالب تحریک تو پسرا نگاهه برا همینه که به حجاب دخترا تاکید بیشتری شده راه غالب تو تحریک دخترا چیه شما دخترا بیشتر چجوری تحریک میشید بگید ما پسرا هم بدونیم رعایت کنیم

   • والا این جور که به ما گفتن پسرا با چشم عاشق میشن دخترا با گوش
    ولی من خودمم نمیدونم چجور تحریک میشم !!!!

    ببخشید یک سوال دارم
    میشه دقیق تر بفرمایید حدود حجاب برای اقایون چی هستش ؟ اخه من تا حالا ندیدم مردی حجابی رعایت کنه!!!۱ ( مخصوصا تو سواحل زیبای دریای خزر که نگو… دیگرانو نمیدونم وی من که خجالت میکشم به اقایون که اونجور میرن تو اب نگاه کنم پس از نظر عقلی مشخصه که یک حدود حجابی وجود داره)ولی حقیقتش فکر میکنم حدود حجاب اسلامی برای مرد دقیقا همون حدودیه که اقایون روحانی رعایت میکنن هم.ن طور که مصداق حجاب کامل برای زن چادر هستش ( ولی چون تو جامعه ما تاکید فقط بر حجاب زن بوده و از حجاب مرد غلت شده این حجاب به کل فراموش شده )

 • بیخشید میتونم مطالبتون رو برای کسی بفرستم یا کپی کنم برای پست هام؟؟

افزودن ديدگاه