google زن ، فیلم نامه نویس است و مرد ، کارگردان | حجاب برتر
Find Me Here
۱۲ اسفند

زن ، فیلم نامه نویس است و مرد ، کارگردان

مجموعه: متن

مردان همیشه به دنبال پاسخ گویی بوده اند، یا به خودشان یا به دیگران…

در زندگی، زن فیلم نامه نویس است و مرد کارگردان

یکی از روحیاتی که مردان دارند این است که همیشه به دنبال این هستند مسئولیتی را (حتی در تخیل) بپذیرند و خود را نسبت به آن موظف بدانند. بسیاری از مردان به همین خاطر ازدواج می کنند تا بتوانند نسبت به همسر و فرزندان خود پاسخ گو باشند. برخی دیگر می خواهند به خودشان پاسخ گو باشند مثلا ازدواج نمی کنند تا خواسته هایشان در مورد تحصیل برآورده شود. همین مسئله توسط زنان به راحتی شناخته شده است. برخی زنان هستند از این ویژگی مردان سوء استفاده می کنند و خواسته های عجیب و غریبی مطرح می کنند؛ مرد که روحیه ای پاسخ گو دارد با هر رنج و رحمتی است سعی می کند تا آن مهم را برای همسرش فراهم نماید.

برخی از زنان نیز این روحیه مردان را در مسیر درستش به کار می گیرند. بسیاری از مردان هستند که پس از ازدواج زندگی مادی و روحی شان به شدت پیشرفت می کند به این خاطر که قبل از آن شاید فرد خاصی را در دور و اطراف خودشان نمی دیده اند که نسبت به وی پاسخ گو باشند. پس از ازدواج همسری دارند که باید به وی پاسخ گو باشند.

در این موارد نقش به شدت مهم زن مشخص می شود. در این مسئله، یک زن می تواند واقعا مرد را از دامان خودش به معراج بفرستد و می تواند به خاک سیاه بنشاند. در یک جمله جالب هنری اگر بخواهیم این رابطه را توصیف نماییم می توان گفت :

زن، فیلم نامه نویس است و مرد، کارگردان

تمامی چیزهایی که در فیلم دیده می شود بنیان و اساس هایش در فیلم نامه موجود است درحالی که هیچ گاه فیلم نامه نویس مطرح نمی شود اما اگر فیلم نامه نویس نباشد هیچ فیلمی ساخته نخواهد شد. مرد نیز در راه ساخت آن تلاش می کند یعنی تمامی تلاش خود را به کار می گیرد تا آنچه در فیلم نامه توسط همسر نوشته شده به نحو احسن انجام شود.

و این یکی از مهم ترین و شیرین ترین نقش های زن است در زندگی…

امید وطن دوست – نویسنده اختصاصی وب سایت حجاب برتر

۵ دیدگاه
 • بسیار عالی بود. ممنون.

  امکانش هست مطالب این سایت را با نام خودتان در وبلاگ خودم منتشر کنم؟

 • سومین مداحی میثم مطیعی درباره حجاب با شعری از مهدی سیار + دانلود

  http://www.mashreghnews.ir/fa/news/394866

  به خدا قسم ، ارزش و تاثیر روضه حضرت زهرا (س) برای حجاب و عفاف ، از صحبت های الهام چرخنده و حسن رحیم پور ازغدی و امید وطن دوست ، بیشتر هست.

  باور کنید

 • دیدگاه شما در انتظار بررسی توسط مدیر است.
  سلام…خسته نباشین مطالب مثل همیشه پرمحتوا وعالیه خداقوت…اما بازم یه نظره که ای کاش بشه علاوه براینکه صراحتا روی حجاب مانور بدین درباره مسائل پیرامون حجاب هم صحبت کنین.
  موفق باشین ان شاالله درپناه خدا….
  اقای وطن دوست احتمالا درپاراگراف اخر منظورتون این بوده که هیچگاه فیلم نامه نویس مطرح نمیشود…منتها میشود تایپ شده…
  پیروز باشید

افزودن ديدگاه