google زنان ، واسطه فیض خداوند | حجاب برتر
Find Me Here
۲۵ آذر

زنان ، واسطه فیض خداوند

مجموعه: متن

تا زنان جامعه به خوبی ساخته نشوند و شخصیتشان شکل نگیرد جامعه سالم را نخواهیم داشت.

حجاب در قرآن- جوادی آملی

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه جایگاه زنان در اسلام بسیار رفیع است خاطرنشان کرد: نباید منتظر باشیم که ببینیم دنیا در مورد زنان چه می‌پسندد به عبارتی اینکه زنی برود و در میدان ورزشی خود را نشان دهد افتخاری برای ما نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به مظاهر تحجر در کنار دستیابی به علم و فناوری در کشورهای مختلف عنوان کرد: می‌بینیم در کشوری که دانش هسته‌ای دارد موش و سایر موجودات را هم می‌پرستند، این وضعیت آنهاست و بنابراین سپردن اختیار به دست جریان بین‌المللی سودی ندارد.

وی با بیان اینکه نیمی از جامعه ایرانی را زنان تشکیل می‌دهند گفت: تا زنان جامعه به خوبی ساخته نشوند و شخصیتشان شکل نگیرد جامعه سالم را نخواهیم داشت.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به نقش مدیریتی زنان در خانواده خاطرنشان کرد: در اسلام، تامین مسکن بر عهده مرد ولی تامین آرامش بر عهده زن است.

مفسر قرآن کریم با بیان اینکه عظمت زن در دانشمندی اوست ادامه داد: زنان مجرای فیض الهی بوده و این فیض را به فرزندان در رحم هم منتقل می‌کنند ولی این مقام و جایگاه رفیعی که زنان از آن برخوردارند در دنیای غرب به صنعت و فناوری تقدیم شده است.

وی به مودت و محبت به عنوان اصول محوری تشکیل خانواده سالم در اسلام اشاره و ابراز کرد: اگر دوستی عاقلانه میان همسران شکل بگیرد و در هنگام مشکلات از یکدیگر به صورت مهربانانه گذشت کنند آنگاه بسیاری از معضلات مربوط به خانواده هم حل خواهد شد و بنیان خانواده هم محکم‌تر می‌شود.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه نباید منتظر فرهنگ وارداتی غرب در زمینه زنان و خانواده باشیم گفت: ملت ایران با تأسی به دستورات اسلامی و با اتکا به فرهنگ اهل بیت(ع) آقایی را به دست آورده‌اند و نماد آن هم زمانی است که با عراق قطعنامه صلح امضا کردیم و پس از آن حتی یک گلوله به سمت این کشور در زمان جنگ خلیج فارس شلیک نکردیم.

افزودن ديدگاه