google جهان ، انگشت به دهان مانده است... | حجاب برتر
Find Me Here
۱۷ آذر

جهان ، انگشت به دهان مانده است…

مجموعه: متن

دنیا هنوز هم که هنوز است انگشت به دهان قهرمانان حجاب ایرانی مانده است که این خبر منتشر شد…

دنیا هنوز انگشت به دهان مانده است

لیلی توکلی نایب رئیس انجمن والیبال معلولان، گفت: حضور بانوان ورزشکار ایرانی با حجاب اسلامی و در یک رشته تیمی، اتفاقی بود که به خودی خود حائز اهمیت است. در کنار این، کسب سهمیه پارالمپیک برای اولین بار نیز رویداد مهم دیگری بود که اهمیت موضوع را دوچندان و توجه کمیته بین‎المللی پارالمپیک را نیز به این اتفاق معطوف کرد.

وی در ادامه افزود: در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون فضای حاکم بر سالن مسابقات در دیداری که با تیم ژاپن برای رسیدن به فینال داشتیم، فضای بسیار خوبی بود. این شادی و اشتیاق آنقدر پر رنگ بود که سرمربی تیم ژاپن، حریف ایران، پس از باخت تیمش به تیم ایران تبریک گفت و اذعان داشت که در دور قبلی مسابقات در گوانگجو نیز حق ایران بود که به فینال راه پیدا کند و ما مقابل این تیم با شانس به پیروزی رسیدیم.

نایب رئیس انجمن والیبال معلولان خاطر نشان کرد: این انتخاب نشان داد که نگاه جهانی به حضور بانوان کشور ما در عرصه‌های بین‌المللی، در حال تغییر و رو به بهبود است و امیدوارم نگاه ملی نیز بیش از پیش به ورزش بانوان به خصوص در حیطه والیبال نشسته، تقویت شود و از آن حمایت بیشتری کنند.

وی اضافه کرد: به غیر از چین که قهرمان جهان و پارالمپیک است، هنوز رقیبان احتمالی ایران در مسابقات پارالمپیک ریو مشخص نیستند و البته در صورت اعزام تیم بانوان به این رویداد مهم، باید انتظاری معقول از این تیم داشت و به نظر من صرفا حضور بانوان ایرانی با حجاب اسلامی در عرصه مسابقات مهمی چون پارالمپیک، به تنهایی و صرف نظر از نتیجه، اتفاق مهم و قابل توجهی است.

توکلی در پایان گفت: این انتخاب، اتفاق مبارکی بود و آن را به تمامی ورزشکاران تیم ملی، کادر فنی و افرادی که برای ورزش بانوان تلاش می‌کنند، تبریک می‌گویم.

افزودن ديدگاه