google حجاب کودکان در اماکن عمومی | حجاب برتر
Find Me Here
۱۸ شهریور

حجاب کودکان در اماکن عمومی

مجموعه: صوت

صحبت های سرکار خانم اعرابی در برنامه رادیویی ایران صدا درمورد حجاب کودکان در اماکن عمومی و جامعه

من وقتی اسم فرزندم را فاطمه می گذارم قطعا در پوشش او تاثیر خواهد گذاشت. اگر روزی فرزند من بزرگ شود و از من می پرسد که مادر، پدر! اسم من به چه معناست و وقتی ما می گوییم که جداشده از گناه، او خودش را جمع می کند و دیگر سعی می کند متناسب با اسمش رفتار کند.

دومین چیزی که اسلام می گوید این است که به فرزندت احترام بگذار. فرض کنید فرزندم را می خواهم بیرون ببرم. باید متناسب با عملکردی که انجام می دهم در جامعه به تن فرزندم لباس به تن کنم. مثلا اگر با لباس نیمه عریان ببرم پارک، جدای از اینکه اسلام اجازه چنین کاری نمی دهد، جامعه نیز فرزندم را مسخره می کنند.

من می خواهم فرزندم را با همسالان خودش راهی بکنم. وقتی ۶ ساله هستی دیگر با پسران بازی نکن چون شخصیتت مردانه می شود و بالعکس برای فرزندان پسر. از چه راهی؟ از راه محبت کردن با کودک خیلی راحت می شود روشی عادلانه و به دور از تبعیض را انتخاب کرد و سطح دانش کودک را بالا برد. چون کودک رشد ۹۰ درصدی مغز را پشت سر گذاشته است و همه چیز را متوجه می شود.

شما در این سن هرقدر برای او توضیح دهید و یاد بدهید مبنای فرهنگی برای کودک پیدا می کند.

دیدیم و شنیدیم بسیاری از جنایت هایی که در جامعه اتفاق افتاده به خاطر پوشش بد یک دختر ۹ ساله که مردی وی را ببیند و نتواند خودش را کنترل کند و به عملی دست بزند و اگر دست نزند به عملی در همان جا، در جایی دیگر با جنایتی دیگر خودش را خالی کند.

۲ دیدگاه
 • میدونید چرا در کشور های غرب اینقدر پیشرفت وجود دارد؟
  چون آزاد هستند ,فکرشون آزاد هست سرشون تو این گرما با مقنعه پخته نمیشه و همین باعث اختراعات میشه .
  مثل ماری کوری و….
  هواپیما رو کی اختراع کرد؟ همه ی وسایل هایی که الان هست توسط غرب ساخته شده .
  کامپیوتر , اینترنت و….
  چرا چون اینها هستند که به فرزندشون ارزش میدن که آزاد باشه ونتیجه اش میشه مخترع .
  یک سری به کانال های علمی بزنید پیرزن هست ۹۰ سالشه دانشمند هست ولی ما چی دانشمند زن داریم نه !
  چون …..
  همیشه پیشرفت مال خارجی هاست ,کشور هایی که به زن ازادی میدن تا فکرش ازاد بشه ,کلا ساپورت میشه .
  ولی من آزادی رو واسه ایرانیان اصلا صحیح نمیبینم چون افراد کاملا بی جنبه ای هستند , اگه به زمان شاه نگاه کنید میبینید که چقدر بی حیایی بود واقعا ادم شرم میکنه حرف بزنه یک امریکایی همچین کاری نمیکرد که زمان شاه میکردن .
  خداروشکر که دین اسلام اومد خودم به شخصه اگه شاه بود اصلا نمیتونستم تحمل کنم … خداروشکر

  • امید وطن دوست

   اتفاقا دانشمندان زیادی هم از قشر بانوان داریم منتها چون کلا رسانه ها به دانشمندان (حتی مردان) توجهی نمی کند آنچنانکه باید شناخته نمی شوند.
   به عنوان مثال یکی از شرکت های دانش بنیان زیر نظر یکی از بانوان با عقیده کار می کند. کارشان تولید داروهای نایاب است و صادرات آنها در حدود ۱ میلیارد دلار در سال هستش.
   درمورد خطوط پایانی نظرات شما هم باید گفت که درست است که اسلام خودش رو بعد از انقلاب بیشتر نمایان کرده اما عمل به آن در دستان ماست، به قول معروف لقمه برای ما گرفته شده ولی جویدنش با ماست.

افزودن ديدگاه