google پیشنهاد قهرمان حجاب | حجاب برتر
Find Me Here
۱۴ فروردین

پیشنهاد قهرمان حجاب

مجموعه: متن

پیشنهاد قهرمان حجاب، خانم مریم هاشمی (قهرمان ووشوی جهان) برای ترویج حجاب در میان کودکان…

مریم هاشمی

مریم هاشمی

خانم مریم هاشمی قهرمان دو دوره از مسابقات ووشوی جهان که مدال طلای خود را به رهبر معظم انقلاب تقدیم کردند درباره حضورش در اردوی جوانان جهت کمک به این ورزشکاران برای حضور اقتدار آفرین در مسابقات ووشو جوانان جهان در ترکیه گفت: در حدود سه ماهی که بانوان جوانان در اردو تیم ملی بودند ، من به مدت دو هفته با بانوان جوانان کار کردم که با توجه به اختلاف زیاد توانایی و قدرت تکنیک بزرگسالان به نسبت جوانان بیشتر از این نمی توانستم کمک کنم و این مسئله موجب لطمه وارد شدن به تمرین های خودم می شد.

وی افزود : در اردوی آخری که همراه بانوان جوان ووشو کار بودم ، دیدم که اصلا قابل مقایسه با روزهای اولی که باهاشون تمرین می کردم ، نبودند و این نشانگر این است که بچه ها خوب تمرین کردند و مربیان با تمام وجود برای ایشان زحمت کشیده بودند و فدراسیون امکانات و هر چیزی که بچه ها نیاز داشتند برایشان فراهم کرده بود که وقتی همه اینها دست به دست هم می دهد بانوان جوان ووشو کار در رفاه هستند و می توانند نتیجه تلاششان را بیند که با توجه به نتایجی که تا امروز کسب کردند که ۴ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز گرفتند ، عالی پیش رفتند.

* این مسئله زمینه و پیشرفتی برای الگو پذیری حجاب در سطح جهان می باشد

زمانی که یک نونهال در هشت و نه سالگی با حجاب به میدان مسابقه می رود از همین سنین یاد می گیرد که با چه پوششی وارد میدان شود

هاشمی با بیان اینکه ورزشکاران در سه رده سنی نونهالان و نوجوانان و جوانان اعزام می شوند ، بیان کرد : زمانی که یک نونهال در هشت و نه سالگی با حجاب به میدان مسابقه می رود از همین سنین یاد می گیرد که با چه پوششی وارد میدان شود و قطعا وقتی که بزرگ می شود ارزش خیلی خاصی برای حجابش قائل می شود که این مسئله زمینه و پیشرفتی برای الگو پذیری حجاب در سطح جهان می باشد.

قهرمان دو دوره از مسابقات ووشوی جهان تشریح کرد : در اوایل حضورم در تیم ملی رئیس فدراسیون ووشو برای ما صحبت می کرد که در اوایل که تیم ملی اعزام می شدند هیچ تیمی با حجاب نبود ولی خدا را شکر که ما الگوی مثبتی بودیم ، زیرا اگر مثبت نبودیم از ما الگو پذیری نمی شد که من در مسابقات جهانی دیدم که کشورهای ترکیه ، مصر ، افغانستان و لبنان با حجاب در رقابت ها شرکت کردند ، در صورتی که در اوایل هیچ تیمی با حجاب نبود و زمانی که ما را می دیدند با یک تعجب خاصی به ما نگاه می کردند ولی ببینید ما چقدر در سطح جهان تاثیر گذاشتیم که وقتی به میادین بین المللی می رویم مشاهده می کنیم که آنها حجابی شبیه حجاب ما را دارند و خیلی دوست دارند از مقنعه های ما داشته باشند که البته رئیس فدراسیون همیشه برای الگو پذیری مقنعه های اضافی با خودشان می آورند و به کشور های دیگر تقدیم می کنند که فکر می کنم ایشان هدیه بسیار زیبایی به کشور ها می دهند.

من در مسابقات جهانی دیدم که کشورهای ترکیه ، مصر ، افغانستان و لبنان با حجاب در رقابت ها شرکت کردند ، در صورتی که در اوایل هیچ تیمی با حجاب نبود

* پیشنهاد هاشمی به فدراسیون ووشو برای تشویق حجاب نونهالان

مریم هاشمی با پیشنهاد به فدراسیون ووشو برای تشویق حجاب نونهالان گفت : زمانی که نونهالان عزیز در اردوهای تیم ملی هستند برای آنها در زمینه حجاب دوره هایی بگذارند و تشریح کنند که حجاب چقدر زیباست و چه کسانی با حجاب به کجا ها رسیدند و یک چادر و مقنعه زیبای طراحی شده در کنار هدیه برای نونهالان در نظر بگیرند.

اگر یک خانواده برای تشویق دخترش مهر و جانماز و چادر زیبایی تهیه و دور چادر را تزئین کند ، این کار موجب تشویق و خوشحالی نونهالان می شود

وی افزود : ریشه اصلی هر مشکل و موفقیتی در خانواده است ، اگر یک خانواده برای تشویق دخترش مهر و جانماز و چادر زیبایی تهیه و دور چادر را تزئین کند ، این کار موجب تشویق و خوشحالی نونهالان می شود و وقتی از زمان نونهالی یک چیزی در ذهن انسان نقش بست و با آن بزرگ شد ، الگو پذیری می کند که چقدر زیبا می شود که نونهالان ما با یک الگوپذیری مثبت و حجاب زیبا رشد کنند.

اهدای مدال مریم هاشمی به رهبرانقلاب

اهدای مدال مریم هاشمی به رهبرانقلاب

* الگوی من حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است

مریم هاشمی با بیان اینکه الگوی من حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است ، بیان کرد : مادر و خواهرم در نشان دادن این الگو به من موثر بودند ، حضرت زهرا سلام الله علیها برای اسلام و برای امروز ما چه سختی هایی کشیدند و چه عزیزانی از دست دادند و ما به پاسداشت حضرت فاطمه زهرا (س) باید با عشق به سمت حجاب برویم و حافظ و مبلغ خوبی برای حجاب باشیم.

وی با بیان اینکه قهرمانی می رود و چیزی که می ماند پهلوانی است ، گفت : چرا می گویند پهلوان واقعی شهدای ما هستند ؟ آیا این شهدا در جبهه رفتند مدال گرفتند ؟ چیزی که از آنها برای ما به جا مانده پلاکشان است که پلاک شهدا مدال های امروز ما هستند ، مدال هایی که ما در دنیا نشانشان می دهیم.

مریم هاشمی با بیان اینکه وقتی که ما می بینیم پهلوان و قهرمان واقعی شهدا هستند پس باید از خون ایشان پاسداری کنیم ، گفت : حتما نیاز نیست ما به پشت سنگر برویم و بجنگیم بلکه آنها برای عفت و حجاب ما جنگیدند پس ما هم این عفت و حجاب را حفظ کنیم.

آنها برای عفت و حجاب ما جنگیدند پس ما هم این عفت و حجاب را حفظ کنیم.

* انسان برای هر چیزی که زحمت بکشد خدا جوابش می دهد

قهرمان دو دوره از مسابقات ووشوی جهان در پاسخ به این سوال که در ورزش قهرمانی چه چیزی حرف اول می زند ، گفت : ورزش و زندگی و هر چیزی بر می گردد به توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار و ایمان قلبی و اینکه انسان باید اراده کند و هر کاری که می خواهد انجام بدهد برای رضای خدا انجام دهد اگر با ایمان قلبی هر چیزی پیش رو بگیریم خود خدا هم کمک می کند.

مریم هاشمی درباره دوره قهرمانی خود گفت : زمانی که انسان می خواهد ورزش قهرمانی شروع کند باید استعدادیابی کند و ببیند در چه رشته ای استعداد دارد که خانواده و مربی خوب می توانند تشخیص بدهند که از سن نونهالی یک ورزشکار چه ورزشی مناسبش است که من از بین همه رشته هایی که کار کردم احساس کردم استعدادم در رشته ووشو است.

وی با بیان اینکه در خیلی از اوقات آنقدر خسته می شدم که می گفتم دیگر کشش ندارم و دیگر نمی توانم و می دیدم که ورزشکاران خیلی قوی تر از من هستند ولی در نهایت بازم به خدا توکل کردم و واقعا با اراده جنگیدم و با تمام وجود می دانستم که انسان برای هر چیزی که زحمت بکشد خدا جوابش می دهد.

وی افزود : یک ورزشکار در هر لحظه اش به خدا توکل می کند و می گوید خدایا من به امید تو وارد باشگاه شدم و تمرینم شروع کردم ، قهرمان در مسابقه می گوید خدایا به من کمک کن آیا می گوید مربی و داور به من کمک کن ؟ فقط به خدا توکل می کند و دیگر اینکه مربی و حریف های تمرینی خوبی داشتم و در این راه آسیب و خوبی و بدی داشتم و با همه چیز ساختم تا به اینجا رسیدم و در این حال هم اگر خودم نمی شناختم ، اگر مغرور می شدم مطمئنا مدال دوم به دست نمی آوردم ، حالا هم اگر مغرور شوم مدال دیگری برایم بدست نمی آید چون ورزش با هیچ کسی رودربایستی ندارد ، تمرین نکنی ، مغرور باشی و هدف و انگیزه و تلاشی نکنی تو را کنار می زند و یکی دیگر را به جایت می آورد.

۲ دیدگاه

افزودن ديدگاه