google کلیپی در مورد ایوان ریدلی | حجاب برتر
Find Me Here
۲۷ دی

کلیپی در مورد ایوان ریدلی

مجموعه: فیلم

کلیپی در مورد زندگی ایوان ریدلی که به اسلام مشرف شد و از آن به بعد، با حجاب، فعالیت های آزادی خواهانه اش بیشتر شد…

ایوان ریدلی، روزنامه نگار و بنده چندین جایزه، به خاطر مواضع آشکارش در مقابل صهیونیسم، انتقاد از رسانه های غربی و دفاع از اسلام در میان مسلمانان شناخته شده است. او در ۲۳ آوریل ۱۹۵۷ در انگلستان متولد شد. از نوجوانی علاقه بسیاری به روزنامه نگاری داشت به طوری که مادرش نام او را «تشنه اخبار» گذاشته بود:«هرجایی که بود اگر اتفاق خاصی می افتاد او آنجا شرکت می کرد، تشنه اخبار بود.»

به همین دلیل او برای تمام گروه های روزنامه نگاری انگلستان نامه نوشت. وی در ۱۶ سالگی موفق شد یک دوره روزنامه نگاری در کالج مطبوعات لندن را بگذراند. از آن پس او توانست به عنوان یک روزنامه نگار با روزنامه های مختلف کار کند. از جمله: Sunday times,Independent on Sunday,Observer,Mirror,News of the world و…

برجسته ترین نکته زندگی او، دستگیری اش توسط طالبان و گرایشش به اسلام است. در ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۱ وقتی داشت برای Sunday express کار می کرد توسط طالبان دستگیر شد. او بدون ویزا وارد افغانستان شده بود و مانند یک زن افغانی لباس پوشیده بود. او برای تحقیقات بیشتر در مورد اتهامات جاسوسی احتمالی به جلال آباد برده شد.دستگیری او ۱۰ روز به طول انجامید که باعث شد او تولد ۹ سالگی دخترش را از دست بدهد.

طبق گفته های او پس از آزادی یکی از زندان بان هایش در دوران اسارت از او خواسته بود که مسلمان شود، او امتناع کرده بود ولی قول داده بود که پس از آزادی، قرآن را بخواند. او سر حرف خود ماند و قرآن را خواند و در نهایت تمام زندگی اش دگرگون شد؛ او در تابستان ۲۰۰۳ به اسلام مشرف شذ.

ایوان ریدلی دو کتاب نوشت به نام های در دستان طالبان و بلیطی برای بهشت. او یکی از اعضای بنیانگذار ائتلاف جنگ و نیز جنبش آزادی غزه در سال ۲۰۰۸ بود. ایوان در اوقات فراغتش به سراسر انگلستان سفر می کند و پیام صلح و ضدجنگ را در میان مردم ترویج می دهد.

درمصاحبه ای با شبکه خبری بی بی سی، از او در مورد جایگاه زن در اسلام سؤال شد و او پاسخ داد: در کشورهای اسلامی زنان مظلومی زندگی می کنند اما من می توانم شما را به کنار خیابان های تینساید ببرم و زنان مظلوم را آنجا نشانتان بدهم. ظلم مربوط به فرهنگ است نه اسلام. قرآن این مسئله را کاملا شفاف می کند که زنان برابر هستند.

اکنون او عضو خانواده بزرگ اسلام است و می گوید: من به جایی پیوستم که فکر می کنم بزرگترین و بهترین خانواده در جهان است. وقتی در کنار هم باشیم، شکست ناپذیر خواهیم بود.

من از هیچ کس جز خدا اطاعت نمی کنم

Video: کلیپی در مورد ایوان ریدلی

کلیپی در مورد زندگی ایوان ریدلی که به اسلام مشرف شد و از آن به بعد، با حجاب، فعالیت های آزادی خواهانه اش بیشتر شد...
۱ دیدگاه

افزودن ديدگاه