google پیامدهای بدحجابی در جامعه | حجاب برتر
Find Me Here
۱۴ آذر

پیامدهای بدحجابی در جامعه

مجموعه: متن

زمانی که بدحجابی در جامعه افزایش یابد آمار خشونت و جنایت علیه زنان بالا می رود چنان که شاهد هستیم امروزه در غرب آزارهای جنسی و مساله خشونت علیه زنان روز به روز افزایش می یابد.

دل به لبخند حرامی مسپار
هر چند بدحجابی بسیاری از زنان و دختران با انگیزه مخالفت آنها با دین نیست و تنها نوعی بی توجهی و سهل انگاری است، ولی با دقت و تامل در این ناهنجاری اجتماعی در می یابیم که اخیرا عواملی سبب افزایش فوق العاده بدحجابی در سطح جامعه شده است که اگر آگاهی های کافی نسبت به این معضل اجتماعی و پیامدهای منفی ناشی ازآن به مردم داده نشود، بدون شک در آینده نزدیک با مشکلات بزرگتری روبرو خواهیم شد.
بدون شک در عصر ما که بعضی آن را عصر برهنگی و آزادی جنسی نامیده اند و بی بندوباری زنان را جزیی از آزادی آنان می دانند، سخن گفتن از بدحجابی و پیامدهای آن برای برخی ناخوشایند و چه بسا مخالف تمدن و پیشرفت باشد! مفاسد بی شمار و مشکلات و گرفتاریهای اخلاقی روزافزون که از این آزادیهای بی قید و شرط به وجود آمده، سبب شده که تدریجا این مساله به عنوان یک معضل اساسی اجتماعی مطرح گردد؛ چرا که بی حجابی علت اصلی رواج فساد اخلاقی در جامعه است و فساد اخلاقی مهمترین عامل انحطاط و نابودی فرهنگ یک جامعه به شمار می آید.

بی حجابی علت اصلی رواج فساد اخلاقی در جامعه است و فساد اخلاقی مهمترین عامل انحطاط و نابودی فرهنگ یک جامعه به شمار می آید.
وقتی فساد و بی بندوباری در جامعه زیاد شود آن جامعه قادر به حیات واقعی نخواهد بود و در مقابل هرگونه هجوم بیگانگان نابود خواهد شد. مطالعه ادوار گذشته تاریخ بشری نشان می دهد هر قومی به فساد روی آورده به سرعت دچار نابودی گردیده است.در تهاجم فرهنگی نیز رواج بی حجابی و هرزگی در جامعه بهترین ابزار دشمن به شمار می رود. عمده ترین پیامدها و آسیب های اجتماعی بدحجابی در جامعه عبارتند از؛
۱-کاهش ازدواج
وقتی در جامعه بدحجابی افزایش یابد، طبیعتا روابط نامشروع نیز زیاد می شود. زمانی که مردان بخش زیادی از نیاز جنسی خود را از غیر روابط مشروع و قانونی ازدواج تامین کنند. میل و رغبتی به ازدواج ندارند؛ چرا که تشکیل خانواده و پذیرش مسئولیت نوعی محدودیت و گرفتاری برای آنها به وجود می آورد. برخی از متفکران معتقدند یکی از فلسفه های حجاب این است که جذابیت زن ها برای مردان حفظ شود؛زیرا در غیر این صورت مردان هرگز حاضر به ازدواج نخواهند شد.
برخی از متفکران معتقدند یکی از فلسفه های حجاب این است که جذابیت زن ها برای مردان حفظ شود؛زیرا در غیر این صورت مردان هرگز حاضر به ازدواج نخواهند شد.
۲-افزایش طلاق
یکی از پیامدهای مخرب بدحجابی در جامعه،آسیب دیدن کانون گرم خانواده است. وقتی مردان هر روز با انواع و اقسام خانم های بدحجاب روبرو می گردند،آن زمان است که به اشکال تراشی و بهانه گیری از همسر خود روی می آورد و زمینه برای از هم پاشیده شدن خانواده فراهم می شود. بررسی ها نشان می دهد که افزایش بدحجابی در جامعه علاوه بر اینکه آمار طلاق زیاد می گردد.ازدواج های بدون شناخت و سطحی نیز که بیشترآنها بعد از مدتی به طلاق منجر می شود افزایش می یابد.
وقتی مردان هر روز با انواع و اقسام خانم های بدحجاب روبرو می گردند،آن زمان است که به اشکال تراشی و بهانه گیری از همسر خود روی می آورد
۳-افزایش روابط نامشروع
وقتی با بدحجابی، جاذبه های جنسی در اجتماع زیاد شود دیگر جوانان به نگاه چشم چرانی اکتفا نمی کنند و تا مرحله ای پیش می روند که از ضوابط و شرع دست می کشند و به روابط نامشروع گرفتار می گردند و این همان بحرانی است که امروزه در غرب بیداد می کند. بیماری های مقاربتی مثل؛ایدز،فرزندان نامشروع،سقط جنین…
۴-افزایش آمار جنایت و خشونت علیه زنان
زمانی که بدحجابی در جامعه افزایش یابد آمار خشونت و جنایت علیه زنان بالا می رود.چنان که شاهد هستیم امروزه در غرب آزارهای جنسی و مساله خشونت علیه زنان روز به روز افزایش می یابد. بدون شک بسیاری از تجاوزها، قتلها، مزاحمتهای خیابانی و آدم رباییها از پیامدها منفی گسترش بدحجابی در جامعه به شمار می رود.
۵-کاهش میزان بازدهی کار و تحصیل در جامعه
یکی دیگر از پیامدهای منفی بدحجابی در جامعه کاهش میزان بازدهی کار،تحصیل و فعالیت های اجتماعی می باشد زمانی که یک کارمند یا یک دانشجو با یک دختر یا یک زن بدحجاب همکار یا همدرس باشند. خود به خود کششها و جاذبه های کاذب پیش می آید.که این امر سبب عدم تمرکز در کار یا درس می شود واین امر میزان بازدهی کار یا تحصیل را به شدت کاهش می دهد.

۱۲ دیدگاه
 • مثل همیشه عالیییییییییییییییییییییی.یاحق

 • اگر یکم به حجاب اقایان هم دقت کنید میبینید وضع انان از دختران بدتر است . حالا میگیم مرد میره سر کار باید ازاد باشه , خب مگه حضرت علی هم کار نمیکردن , تازه اونم کشاورزی به اون سختی ولی یک نقطه از بدنشون رو زن نامحرم ندید ولی حالا چی پسران با هر وضع ناجوری وارد جامعه میشن و گناه را برای دختران اماده میکنن . اقایون یکم اگه درست لباس بپوشید دخترا هم درست میشن اینو قول میدم .

 • از قدیم گفتن مرد باحیا زن را از بی حیایی دور میسازد

 • اولا امار طلاق به خاطر این رفته بالا که مردان زنان را نمیتونن به درستی ارضا کنن .
  بنابراین زنان مشکلات جنسی شون رو مثلا به چیزای دیگه ربط میدن . یکمم با اقایون صحبت کنید بد نیست . شاید کرم از خود درخته

 • دارند به زنان توهین میکنن بعد شما بهار خانم میگی مثل همیشه عالیییییی ؟
  جرات داری به مردا بگو حجاب کن دیگه

  • این چرندیات چیه کامنت کردی. کرم از خود دزخته چیه دیگه؟ مردها هرچه قدر هم به قول شما بد حجاب باشن نمیتونن مثل زن تحریک کننده باشن. دیگه آرایش غلیظ که نمیکنن.ساپورت نمیپوشن. یه کم فکر کن بعد حرف بزن.

   • جدا؟خب اگر یه مصاحبه ای با زنان البته غربی داشته باشید اونا بهتر جواب میدهند.
    اگه مرد تحریک کننده نیست پس چرا در قران خداوند فرموده زنان چشم فرو برند؟

   • این چیزی که شما میگی دلیل نمیشه خانوم ها یک اینکه ارزش خودشون رو پایین بیارن دو اینکه خودشون رو در اختیار جامعه در واقع دارند جامعه رو نابود میکنن

 • مردان تحریک کننده نیستن؟
  شلوار چسب نمی پوشن؟
  لباس استین کوتاه نمیپوشن بازو های سفیدشون رو بیرون نمیندازن؟
  یقه هاشون رو باز نمیزارن ؟
  .
  .
  میدونید انسان نمیخواد واقعیت رو قبول کنه

  • امید وطن دوست

   آنها هم اشتباه می کنند؛ هرکسی باید به دنبال اصلاح خودش و دیگران باشد و درصورت دیدن اشتباه تذکر دهد تا نهایتا همه اقراد رو به اصلاح حرکت کنند

 • اون خانمایی ک خودشون وعروسک میکنن وجلوی نامحرم ظاهرمیشن بااون کلیپساشون که به گفته پیامبرجان مثل کوهان شترمیمونه اولابوی بهشت هم به مشامشون نمیرسه چ به خودبهشت دوماگدای محبتن خودشون ورایگان دراختیارهرکس وناکسی میذارن وشماآقایی ک ابرواتومیگیری وخودت وآرایش میکنی خداوندهمچی مردایی رولعنت کرده بترسین ازخداازمرگ ازعذاب قبرتوبه کنیدمافقط چن روزی توای دنیامهمونیم

افزودن ديدگاه